Jak dbać o pralkę?

Na pewno każdy z nas potrzebuje pralki, musimy prać ubrania i dobrze jest, jeśli nasza pralka zajmuje wysokie miejsce w rankingu pralek na tej stronie. Coraz częściej jednak chodzą słuchy, że dzisiejsze sprzęty nie przetrwają zbyt długo i coraz szybciej się psują. Czy można jednak zrobić cokolwiek by przedłużyć życie naszej pralki? Oczywiście są na to sposoby.
Cena zwykle równa się jakość, dlatego nie możemy oczekiwać, że wybierając najtańszą pralkę w sklepie nieznanego producenta, będziemy mogli użytkować ją przez długie lata. Oczywiście nie musimy też wybierać tej najdroższej. Sklepy wciąż oferują promocje, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem dobrej pralki w optymalnej cenie.
Wybranie pralki wysokiej jakości to nie wszystko. Musimy także o nią dbać. Uważajmy na to jak traktujemy ten sprzęt AGD. Na pewno nie należy trzaskać drzwiczkami, ani szufladkami i delikatnie ustawiać parametry prania.
Dbajmy o czystość i sterylność naszej pralki. W tym celu nie zamykajmy pralki od razu po wyjęciu czystych ubrań, żeby obecna jeszcze wilgoć mogła odparować. Dbając o sterylność, co jakiś czas wypłuczmy ją octem, by zdezynfekować wszystkie ewentualne bakterie. Należy również przemywać szufladki, by usunąć z nich resztki proszku do prania, czy płynu do płukania.
Nasza pralka z pewnością dłużej posłuży, jeśli od czasu do czasu wymienimy w niej filtr. Bez kamienia czy innych nieczystości, które się na nim osadzają, sprzęt będzie działał znacznie lepiej.
W walce z kamieniem warto stosować preparaty do odkamieniania. Dzięki nim z pewnością pralka posłuży jeszcze dość długo.
Jak widać, choć pralki automatyczne psują się dość często, można zrobić wiele, by przetrwały długie lata.